دلاری که روی آجیل هم تاثیر دارد!

در حالی که قیمت پسته و مغز بادام و فندق به ۶۰ هزار تومان رسیده است، رئیس اتحادیه خشکبار ایران گفت: افزایش قیمت دلار در روزهای گذشته بر قیمت خشکبار به ویژه بخشی که از خارج وارد می شود کمی تاثیر گذاشت و قیمت آنها را بالا برد.
آجیل شب چله

به گزارش افکار خبر،  مصطفی احمدی با اعلام این خبر، اظهار کرد: در سال جاری وضعیت تولید و تامین آجیل مورد نیاز مردم برای شب یلدا مناسب است. قیمت برخی از اقلام مانند تخمه ژاپنی 20 تا 25 درصد و پسته 7 تا 8 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است و در مجموع حدود 7 درصد کاهش قیمت نسبت به سال گذشته داریم.

وی افزود: خشکبار قیمت مصوب ندارد و نرخ گذاری نمی‌شوند وقیمت این محصولات با عرضه و تقاضا مشخص می‌شود.

رئیس اتحادیه خشکبار ایران ادامه داد: افزایش قیمت دلار در روزهای گذشته بر قیمت خشکبار به ویژه بخشی که از خارج وارد می‌شود کمی تاثیر گذاشته و قیمت آنها را بالا برده است.

وی خاطر نشان کرد: برخی از اقلام خشکبار مانند بادام، بادام هندی و نوعی از تخمه به دلیل اینکه تولید آنها در کشور کم است یا اصلا تولید نداریم، وارد می شود، اما به دلیل تعرفه بالا و 40 درصدی این محصولات؛ قاچاق خشکبار به کشور زیاد است.

احمدی تصریح کرد: حدود 80 درصد بادام هندی‌های مصرفی بازار به صورت قاچاق به کشور وارد می‌شود، همچنین بخش زیادی از بادم مصرفی وارداتی بوده و از آمریکا و مکزیک تامین می شود.

پسته و مغز بادام و فندق  60 هزار تومان

بنا بر گزارش میدانی خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، هر کیلوگرم مغز بادام 60 تا 68، پسته 48 تا 60 هزار تومان، تخمه کدو 24 تا 31 هزار تومان، بادام هندی 55 هزار تومان، فندوق با پوست 35 هزار تومان، فندوق بدون پوست 60 هزار تومان، کشمش 15 تا 25 هزار تومان در سطح شهر به فروش می رسد.

بنا بر این گزارش، قیمت آجیل 4 مغز 56 هزار تومان و آجیل مخصوص شب یلدا که ترکیبی از خشکبار مصرفی این ایام بوده 36 هزار تومان قیمت گذاری شده است.

منبع : سایت اتحادیه طلای تهران

  • مدیریت سایت
  • ۱۳۹۴/۰۹/۱۸
  • 959
  • 0

مطالب مرتبط

تعداد دیدگاه ها (0)