رونق بازار موبایل‌های هوشمند ارزان‌قیمت

موبایل‌های هوشمند همچنان پرطرفدارترین محصولات دنیای دیجیتال هستند. افزایش تقاضا برای موبایل‌های هوشمند ارزان‌قیمت در بازار کشورهای در حال توسعه و بازارهای نوظهور باعث رشد بازار جهانی موبایل در فصل سوم سال جاری میلادی شد‌ه ‌است.

به این ترتیب میزان فروش جهانی موبایل‌های هوشمند در فصل سوم سال 2015 به 353 میلیون دستگاه رسیده که این میزان نسبت به فصل سوم سال 2014 رشد سالانه 5/ 15 درصدی داشته است.

«آنشول گوپتا» یکی از کارشناسان موسسه تحقیقاتی گارتنر در این مورد می‌گوید: «دسترسی به موبایل‌های هوشمند ارزان‌قیمت در بازارهای نوظهور در کشورهای در حال توسعه باعث شده است تا کاربران به راحتی و البته با سرعتی بیشتر موبایل‌های معمولی و قدیمی خودشان را با موبایل‌های هوشمند جایگزین کنند. در واقع این اتفاق به خاطر تفاوت قیمت بسیار کم موبایل‌های هوشمند ارزان‌قیمت و موبایل‌های معمولی قدیمی افتاده است.»

حالا این موسسه تحقیقاتی در آخرین بررسی‌های خودش اعلام کرده است که فروش جهانی موبایل‌های هوشمند در بازار کشورهای در حال توسعه در فصل سوم سال 2015 به 7/ 259 میلیون دستگاه رسیده است که این میزان نسبت به فصل سوم سال گذشته میلادی رشد سالانه 4/ 18 درصدی را به ثبت رسانده است. این در حالی است که میزان فروش موبایل‌های هوشمند در بازار کشورهای پیشرفته و توسعه یافته در فصل سوم امسال رشد سالانه 2/ 8 درصدی را نسبت به سال گذشته میلادی داشته است. به گزارش دنیای اقتصاد ، در فصل سوم سال 2015 شرکت Samsung محصولات پرچمدار خودش را به‌روز کرده است تا بتواند رقابت جدی‌تری را با آیفون‌های صفحه بزرگ شرکت اپل ایجاد کند، اپل اما همچنان حاکمیت بازار موبایل‌های هوشمند رده‌بالا را با مدل‌های iPhone 6 و 6 Plus در اختیار دارد.

با این همه اما همچنان سیستم‌عامل اندروید طرفداران بسیار بیشتری از ‌iOS در میان کاربران جهانی دارد. این در حالی است که میزان فروش آی‌فون‌‌های مبتنی بر ‌iOS در فصل سوم سال جاری میلادی رشد سالانه 21درصدی را تجربه کرده است. بد نیست بدانید که بازار جهانی کل گوشی‌های موبایل در فصل سوم سال 2015 فروش 478 میلیون دستگاهی داشته است که این میزان در مقایسه با فروش این بازار در فصل سوم سال 2014 رشد سالانه 7/ 3 درصدی داشته است.

منبع : سایت اتحادیه طلای تهران
  • مدیریت سایت
  • ۱۳۹۴/۰۸/۲۸
  • 753
  • 0

مطالب مرتبط

تعداد دیدگاه ها (0)