صادرات طلای مشهد به امارات

رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد از صادرات مصنوعات طلای این شهر برای نخستین بار به امارات خبر داد.

 

باقر معبودی نژاد رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد در گفت و گو با سایت طلا از صادرات مصنوعات طلا برای نخستین باز از مشهد مقدس خبر داد و تصریح کرد: صادرات مصنوعات طلا در گذشته تنها از تهران انجام می شد که متاسفانه استان خراسان رضوی با گذشت 15 سال از تشکیل این استان هیچ گونه صادراتی در این زمینه نداشت.

وی ادامه داد: با پیگیری های اتحادیه طلا و جواهر، استانداری، اداره استاندارد، سازمان صنعت و معدن و اتاق اصناف و با همکاری اداره گمرک و بانک مرکزی برای نخستین بار، در دو هفته گذشته دو محموله مصنوعات طلا از مشهد مقدس به کشور امارات صادر شد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد با اعلام اینکه طبق قوانین ارز حاصل از این صادرات نیز به کشور بازگشت، گفت: امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم صادرات مصنوعات طلای خوبی از استان خراسان داشته باشیم.

معبودی نژاد مشکل فعلی صادرکنندگان مصنوعات طلا از کشور را مالیات بر ارزش افزوده دانست و اظهار کرد: زمانی که صادرکنندگان مصنوعات طلا را صادر می کنند باید معادل آن شمش طلا وارد کنند که برای این شمش در زمان ورود به کشور باید مالیات بر ارزش افزوده پرداخت شود.

وی افزود: هنگامی که شمش طلا به مصنوعات تبدیل و صادر می شود، اداره دارایی و بانک مرکزی باید مبلغ مالیات بر ارزش افزوده را به صادرکنندگان بازگردانند که متاسفانه این مبلغ تاکنون برگشت داده نشده و صادرات طلا در سراسر کشور متوقف شده است.

 رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد با اشاره تغییرات و اصلاحاتی که در قانون صادرات انجام شد، بیان کرد: با این اصلاحات صادرکننده می تواند به جای شمش ارز و دلار وارد کند و آن را از طریق صرافی های معتبر به فروش رساند و طلای مورد نیاز برای ساخت مصنوعات طلا را خریداری کند.

وی با اظهار اینکه اصلاح قانون کار بسیار مثبت و اساسی بود، تصریح کرد: اگر در مقابل صادرات مصنوعات طلا، شمش آن که مورد نیاز سازندگان طلا و جواهر است معاف از مالیات بر ارزش افزوده وارد شود و معادل آن نیز مصنوعات طلا صادر شود، کار بسیار موثر و مفیدی برای اقتصاد مقاومتی در کشور خواهد بود.

معبودی نژاد در خصوص مزایای صادرات مصنوعات طلا از کشور گفت: بهترین اشتغالزایی و ارزآوری در این صادرات وجود دارد و می توان با تولید با کیفیت و با ارزش از ورود بی رویه طلای قاچاق به کشور جلوگیری کرد.

وی افزود: با ورورد شمش طلا به کشور کیفیت طلای ساخته شده و رقابت با مصنوعات کشورهای دیگر افزایش می یابد که متاسفانه در حال حاضر با کمبود شمش در کشور مواجه هستیم.

منبع : سایت اتحادیه طلای تهران

  • مدیریت سایت
  • ۱۳۹۴/۰۹/۰۷
  • 997
  • 0

مطالب مرتبط

تعداد دیدگاه ها (0)