صدف چگونه باعث پدید آمدن مروارید می‌گردد؟

صدف چگونه باعث پدید آمدن مروارید می گردد ؟

صدف و مروارید

زندگی یک مروارید طبیعی از زمانی آغاز میشود که جسمی خارجی از قبیل دانه شن و یا خرده غذای شناور بین دو پوسته صدف لغزیده و در این هنگام صدف به منظور حفظ خود در برابر آسیب دیدگی , بطور طبیعی ماده ای از خود ترشح نموده که بصورت لایه های متعدد به روی مهمان ناخوانده قرار گرفته و در پایان باعث تشکیل مروارید میگردد .

مروارید های پرورشی نیز به همین گونه ساخته میشوند.با این تفاوت که بجای اتفاقات طبیعی زیست محیطی , پرورش دهندگان مروارید خود اقدام به جاسازی شن به داخل صدف مینمایند

مروارید ها در اشکال گوناگون مانند گرد ,گلابی و اشکال نامنظم دیگر نیز تولید میشوند. رنگ آنها غالبا سفید بوده اما در رنگهای دیگری هم  نظیر صورتی , زرد , سیاه , خاویاری , پوست پیازی و … وجود دارند .

نوشته شده توسط : ایمان آزموده

مدال مروارید          انگشتر ظریف مروارید          انگشتر مارکیز و مروارید           انگشتر مروارید و اشک

افتتاح کانال طلا و جواهر سایت mastergold.ir

 • مدیریت سایت
 • 1394/08/06
 • 4074
 • 2

مطالب مرتبط

تعداد دیدگاه ها (2)

 • 1394/08/11 - 01:05
  آرشیو سوالات

  سلام جناب آزموده .خسته نباشید.
  آیا مروارید مانند طلا و جواهرات خرید و فروش نمیشه؟من یه رشته مروارید دارم که نسبتا قدیمی هست اما هرجا میرم ازم برنمیدارن چرا؟

  • مدیریت سایت
   1394/08/11 - 01:07
   مدیریت سایت

   سلام کاربر گرامی.
   حق با شماست ! معمولا مروارید پس ازفروش دیگه از مشتری خریداری نمیشه و یا اگر خریده بشه با قیمت خیلی کمتر از مبلغ اصلی خریداری خواهد شد. یک دلیلش میتونه این باشه که مروارید مانند طلا به چرخه باز نمیگردد و اگر بنا به دلیلی خراب بشه دیگه به حالت اولیه درنخواهد آمد. شما چون فرمودید رشته مرواریدتون قدیمی هست میتونید به فروشگاه هایی مراجعه کنید که خرید و فروش طلا و جواهرات آنتیک و قدیمی رو انجام میدن بلکه مرواریدتون رو ازتون بخرن.