هزینه‌اقامت 18میلیون‌دلاری پادشاه‌عرب+عکس

پادشاه عربستان به منظور شرکت در نشست سران موسوم به ” جی بیست” یک هتل را به مدت 18 روز در شهر آنتالیا ترکیه رزرو کرده است.

به گزارش روزنامه حریت ترکیه سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان قرار است به همراه هیاتی هزار نفره در نشست جی بیست که قرار است 15 و 16 نوامبر (8 روز دیگر) در شهر آنتالیا ترکیه برگزار شود، شرکت کند.

او برای اقامت هتل لوکس “قصر ماردان” را انتخاب کرده  و به مدت 18 روز تمامی اتاق ها و سوئیت های این هتل در اختیار هیات عربستانی خواهد بود. برای این منظور دولت عربستان 18 میلیون دلار پول به این هتل پرداخت کرده است.

هتل قصر ماردان به مدت 18 روز در اختیار تیم امنیتی سعودی خواهد بود و بدین منظور یک تیم خدمه کامل به همراه آشپزها و سر آشپز مخصوص چند روز پیش از حضور ملک سلمان در هتل مستقر خواهند شد.

هتل “قصر ماردان ” در سال 2009 افتتاح شد و برای مراسم افتتاحیه آن چهره های مشهوری چون ” ماریا کری” ، شارون استون، مونیکا بلوچی، تام جونز و مقاماتی چون نورسلطان نظر بایف رییس جمهور قزاقستان حضور داشتند.

در مراسم افتتاحیه این هتل تنها بیش از 9 هزار تن شن طلایی رنگ از مصر سفارش داده شده بود تا اطراف آن با این شن ها پوشانده شود.

این هتل اخیرا در مزایده ای به فروش گذاشته شده است و در خرداد ماه سال جاری “هالک بانک ” ترکیه این هتل را به قیمت 360 میلیون لیره (120 میلیون دلار) خریداری کرده است. قیمت پیشنهادی اولیه این هتل 719 میلیون لیره بوده است.

فروش نازل این هتل در حالی است که این هتل 6 سال پیش با هزینه ای بالغ بر 1.4 میلیارد دلار از سوی “تلمان اسماعیل اف” سرمایه دار آذری الاصل روسیه راه اندازی شده بود اما در ماه های گذشته دخل و خاج این هتل از تعادل خارج شد و به دلیل بدهی 65 میلیون دلاری اسماعیل اف به بانک، در نهایت تصمیم به فروش آن گرفته شد.

با حضور پادشاه عربستان و هیات هزار نفره همراه او حدود 15 درصد از قیمت پرداختی بابت خرید این هتل تنها در عرض کمتر از دو هفته به جیب صاحبان جدید آن خواهد رفت.

منبع : سایت اتحادیه طلای تهران

  • مدیریت سایت
  • 1394/08/17
  • 456
  • 0

مطالب مرتبط

تعداد دیدگاه ها (0)