پیشبینی رئیس اتحادیه طلا و جواهر از گرانی طلا

محمد کشتی ارای رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: در پی بالا رفتن تنش‌های سیاسی در منطقه , حجم تقاضا برای فلز طلا در بازارهای جهانی افزایش یافت و در مجموع رشدی معادل 43 دلار را برای این فلز گران‌بها رقم زد.

اینک این سوال مطرح میشود که چه اتفاقاتی در هفته اخیر , بازار جهانی اونس و طلای داخلی را دستخوش تغییر کرده است ? در هفته گذشته بازارهای جهانی که بیشترین تاثیر را از تحولات سیاسی می‌گیرند با توجه به اتفاقات پیش آمده در روابط بین‌المللی ایران و عربستان سعودی , شاهد افزایش ارزش اونس جهانی بوده‌اند.حال در کنار افزایش ارزش اونس جهانی ، ارزش دلار نیز در بازار داخلی رویه رشد ارزش خود از هفته گذشته را حفظ کرده و در حال حاضر به ارزش 3733 تومان رسیده است.

همچنین قیمت دلار در پی تقویت ارزش دلار در بازارهای خارجی ، افزایش میزان تقاضا در پی افزایش میزان سفرهای توریستی و نیز تسویه حساب‌های روزهای پایانی سال , روندی صعودی به خود گرفته است.

کشتی‌آرای اظهار کرد: با وجود اینکه از روز شنبه بازارهای جهانی به تعطیلی آخر هفته ورود کرده‌اند و دیگر معامله‌ای به طور رسمی صورت نمی‌گیرد اما ارزش طلای خام 18 عیار و مصنوعات طلا در بازار داخلی روند صعودی به خود گرفته‌ که دلیل این موضوع, افزایش نرخ دلار در بازار آزاد است.

وی با اشاره به اینکه ارزش سکه تمام در طول یک هفته گذشته 32 هزار تومان رشد داشته است، گفت: با توجه به پیشبینی رویه نرخ ارز مبنی بر افزایش و تحولات سیاسی در منطقه شرق آسیا و خاورمیانه , پیش بینی می‌شود ارزش اونس جهانی همچنان بر مدار گرانی باشد.

منبع : سایت اتحادیه طلای تهران

  • مدیریت سایت
  • ۱۳۹۴/۱۰/۲۱
  • 839
  • 0

مطالب مرتبط

تعداد دیدگاه ها (0)