گران‌ترین آپارتمان آسیا فروخته شد +عکس

یک آپارتمان لوکس در هنگ کنگ با قیمت بی‌سابقه‌ی 66 میلیون دلار به فروش رفته که نام آن را به عنوان گرانترین آپارتمان فروخته شده در آسیا مطرح کرده است.

به گزارش سی ان ان، «واحد ریاست جمهوری» به مساحت 505 متر مربع در طبقه‌ی بالای ساختمان اوپوس هنگ کنگ واقع شده که فرانک گِری، معمار کانادایی، آن را طراحی کرده است. بنا به گفته‌ی املاک سوآیر، این واحد آپارتمانی مجهز به چهار حمام، یک اتاق مطالعه، دو جای پارکینگ و یک دستشویی است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فرادید، علاوه بر این موارد، این واحد آپارتمانی مجهز به 140 متر مربع پشت بام اختصاصیِ مجهز به جکوزی نیز هست. خریدار آپارتمان که نخواسته نامش فاش شود، از مناظر زیبای هنگ کنگ و خط آسمان‌های این شهر لذت خواهد برد.

این آپارتمان در حقیقت گرانترین آپارتمان فروخته شده در تاریخ آسیا است. این در حالی است که گرانترین آپارتمان فروخته شده در این ناحیه به یک خانه‌ی دوپلکس در همان آپارتمان مربوط است که در ماه ژوئن با قیمت هر فوت مربع 12.838 دلار فروخته شد.

البته رقم 66 میلیون دلاری این آپارتمان در قیاس با آپارتمان 190 میلیون دلاریِ جک ما، رئیس هیئت مدیره گروه علی‌بابا، ناچیز به نظر می‌رسد. گفتنی است آقای جک ما در ماه اوت یک ساختمان سه طبقه را با این قیمت در هنگ کنگ خرید.

هنگ کنگ یکی از گرانترین شهرهای جهان است، اما از نظر املاکِ گران و منحصر به فرد، هنوز پشت سرِ لندن و نیویورک قرار دارد. به همین دلیل است که افراد فوق ثروتمند جهان آن دو شهر را انتخاب می‌کنند.

عنوان گرانترین آپارتمان نیویورک تا به امروز متعلق به پنت‌هاوسی در ساختمان One57 در خیابان 57 غربی است که در اوایل سال 2015 میلادی توسط یک خریدار ناشناخته به قیمت 100.5 میلیون دلار خریداری شد.

همچنین آپارتمان‌های ساختمان مسکونی 15 Central Park West، گرانترین واحدهای آپارتمانی این شهر محسوب می‌شوند که میانگین قیمت آن‌ها به ازای هر فوت مربع برابر با 5849 دلار است.

با این حال، لندن از نظر گرانترین واحدهای آپارتمانی در صدر قرار دارد. یک پنت‌هاوس سه طبقه در هاید پارک لندن در سال 2011 به رینات اخمتوفِ اوکراینی به مبلغ 208 میلیون دلار فروخته شد.

با تمام اوصاف، هیچ ملک مسکونی توان رقابت با کاخ باکینگهام، اقامتگاه 775 اتاقه‌ی ملکه الیزابت، را نخواهد داشت. پایگاه ارزش گذاریِ زولا، این کاخ سلطنتی را حدود 1.53 میلیارد دلار قیمت گذاری کرده است.

تنها ثروتمندترین بانک‌های جهان قادر به خرید این دست از املاک خواهند بود؛ البته این مسئله را هم باید یادآوری کرد که این اعداد نشان دهنده‌ی افزایش شکاف بین ثروتمندان و فقرا است.

منبع : سایت اتحادیه طلای تهران

  • مدیریت سایت
  • ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
  • 1013
  • 0

مطالب مرتبط

تعداد دیدگاه ها (0)