21 میلیون دلار ارز ارزان وارد بازار شد

در حالی دبیرکل کانون صرافان از اختصاص 5 هزار دلار 10 تا 15 تومان ارزان‌تر از قیمت بازار به 421 صرافی مجار خبر داده که ورود 21 میلیون دلار ارز به بازار تاحدی قیمت‌‌ها را کاهش داده است.

کاهش قیمت ارز

به گزارش خبرگزاری تسنیم، امیر بیت لفته دبیرکل کانون صرافان با بیان اینکه بانکهای ملی ،پارسیان ،ملت ،سینا و صادرات از دیروز برای تعدیل قیمتها دلار به بازار تزریق کردند، افزود: براین اساس 50  هزار دلار با قیمت حدود 10 تا 15 تومان زیر قیمت واقعی بازار در اختیار صرافان مجاز قرار داده می شود تا بدین طریق از افزایش قیمت جلوگیری شود.

وی گفت: صرافان هم باید ارز را از طریق سیستم سنا و فاکتور بفروشند.

بیت لفته افزود: 421 صرافی مجاز که تحت نظارت بانک مرکزی مجاز به فعالیت هستند مشخص شده اند و اماکن نیروی انتظامی موظف به تعطیلی صرافیهای غیر مجاز و برخورد با دلالان ارز در بازار و خیابان است.

وی گفت: قیمت ارز کاهش یافته است، و قطعاً این قیمت پایدار نخواهد بود و دلایل افزایش نرخ ارز نبود تعادل در عرضه و تقاضا است.

بیت لفته  افزود: سفر  زائران  به عراق، اتفاقات منطقه و ارائه تسهیلات برای خرید خودرو و غیره هم در افزایش  قیمت ارز تاثیر داشته است.

وی گفت: از طرفی  افراد وقتی حس می کنند قیمت کالایی می خواهد افزایش یابد، سرمایه و نقدینگی خود را به آن سمت و کالایی که متقاضیانش افزایش می یابد، می برند و عرضه آن دچار کاهش می شود و  قیمت به صورت غیر واقعی و مقطعی افزایش می یابد.

به گزارش تسنیم، قیمت دلار که اوایل هفته جاری تا مرز 3600 تومان هم پیش رفته بود، دیروز به مرز 3555 تومان کاهش یافت.

منبع : سایت اتحادیه طلای تهران

برچسب ها: ,
  • مدیریت سایت
  • ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
  • 1193
  • 0

مطالب مرتبط

تعداد دیدگاه ها (0)