تصویری دیدنی و خارق العاده از کل جهان !

مبتکری خلاق از آرژانتین با کمک از تصاویر ناسا، نقشه‌های لگاریتمی پیچیده و نرم افزار فتوشاپ، تصویری گرد در قطع جیبی از کل جهان شناخته‌شده را تولید کرد.

جهان-هستی

وی که (( پابلو کارلوس بوداسی )) نام دارد میگوید برای این طراحی ایده نمایش لگاریتمی در ذهنم آمد و سپس توانستم با نرم افزار فتوشاپ و با استفاده از تصاویر ناسا و بافتهایی که خودم ایجاد کرده بودم، آن را گرد هم آورم.

این تصویر جالب به نمایش منظومه شمسی در مرکز پرداخته و کهکشان راه شیری در اطراف آن قرار گرفته است. سپس لایه‌ دیگری از کهکشان‌ها از جمله کهکشان آندرومدا در اطراف آن طراحی شده و شبکه کیهانی دور آن را احاطه کرده، در ادامه تابش انفجار بزرگ این لایه‌ها را در میان گرفته و در نهایت همه این لایه‌ها درون حلقه‌ای از پلاسمای تولید شده توسط انفجار بزرگ محاصره گردیده اند.

به گفته بوداسی، وی از نقشه‌های لگاریتمی ایجاد شده توسط دانشمندان دانشگاه پرینستون برای تولید یک طرح قابل فهم از جهان استفاده کرده که در یک نمایشگر رایانه جا می‌شود و ترکیبی از تصاویر ناسا و طرح‌های اصلی را روی آن با فتوشاپ قرار داده است.

شاید خورشید دقیقا در مرکز جهان نباشد، تا زمانی که انسان‌ها فاصله میلیاردها سال نوری را برای نقشه‌برداری از کل جهان طی نکنند همچنان خورشید در مرکز هر آنچه از جهان می‌شناسیم قرار دارد.

منبع : سایت اتحادیه طلای تهران

  • مدیریت سایت
  • ۱۳۹۴/۱۰/۱۶
  • 954
  • 0

مطالب مرتبط

تعداد دیدگاه ها (0)