مالیات برارزش افزوده طلافروشان اصلاح می شود

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران از نزدیک بودن اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده در صنف طلا و جواهر خبر داد.

 

محمد کشتی آرای رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت و گو با سایت طلا در رابطه با آخرین خبرها از مالیات بر ارزش افزوده طلافروشان اظهار داشت: در حدود 3 هفته گذشته جلسه ای تخصصی در مرکز پژوهش های مجلس برگزار شد که در ادامه آن جلسه برای بررسی بیشتر قانون مالیات بر ارزش افزوده روز یکشنبه به کمیسیون اقتصادی دعوت شدیم.

وی با بیان اینکه در حدود 5 سال از اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده می گذرد، اعلام کرد: در جلسه مشترک با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس، دکتر “علی عسکری” رئیس سازمان امور مالیاتی کشور و معاونین ایشان نیز حضور داشتند که به بررسی اصلاحات این قانون پرداخته شد.

کشتی آرای با اشاره به حضور تعدادی از روسای اتحادیه های طلا و جواهر سراسر کشور در این جلسه مشترک گفت: در حدود 4 ساعت به بررسی قانون مالیات بر ارزش افزوده و اصلاحات آن پرداخته شد که تعداد زیادی از نمایندگان مجلس موافق اصلاح این قانون برای رشد مجدد صنعت طلای کشور بودند.

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر با اظهار اینکه بسیاری از همکاران صنفی اعتقادشان بر این است که از اصل طلا نباید مالیات گرفته شود، افزود: اخذ مالیات بر ارزش افزوده از اصل طلا باعث رکود در صنف طلا و جواهر و کاهش شدید مشتریان و خریداران طلا گردیده که منجر به تعطیلی و تغییر شغل تعدادی از واحدهای طلافروشی در سطح کشور گشته است.

وی با بیان اینکه علت کاهش تولید، تقاضا و مصرف طلا و جواهر در کشور بایستی آسیب شناسی می شد، تصریح کرد: در مجموع بسیاری از اهالی صنف طلا و جواهر معتقد بودند که مالیات بر ارزش افزوده باعث کاهش مصرف طلا شده و به این دلیل به نتیجه رسیدیم که بایستی در قانون مالیات بر ارزش افزوده اصلاحاتی انجام شود.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به بررسی قانون مالیات بر ارزش افزوده در گذشته و حال چند کشور از جمله ترکیه در این نشست اظهار کرد: ارائه دفاعیات تعدادی از روسای اتحادیه های سراسر کشور به نمایندگی از صنف طلا و جواهر به بررسی مجدد این قانون توسط کمیته کارشناسی منجر شد و قرار است این بررسی در صحن علنی مجلس با در نظر گرفتن صحبت های اعضای صنف طلا و جواهر برگزار شود.

کشتی آرای در خصوص زمان اعلام نتیجه بررسی مجدد قانون مالیات بر ارزش افزوده به سایت طلا گفت: با توجه به کارشناسی های انجام شده و دفاعیات صورت گرفته، پس از بررسی نمایندگان و اعلام نظر مخالفین و موافقین، نتیجه مشخص می شود که آنچه مسلم است قانون مالیات بر ارزش افزوده طلافروشان اصلاح خواهد شد.

وی تاکید کرد: اعتقاد صنف طلا و جواهر بر این است که از اصل طلا نباید مالیات بر ارزش افزوده اخذ شود و تنها از سود و اجرت این مالیات دریافت شود.

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر افزود: قانون مالیات بر ارزش افزوده پس از بررسی در صحن علنی مجلس با تغییر و اصلاحاتی تصویب خواهد شد.

منبع : سایت اتحادیه طلای تهران

  • مدیریت سایت
  • ۱۳۹۴/۰۸/۱۷
  • 997
  • 0

مطالب مرتبط

تعداد دیدگاه ها (0)