سفر خارجی با قطار

روزنامه دنیای اقتصاد نوشت:شرکت حمل‌ونقل ریلی رجاء در راستای توسعه همکاری‌های کشورهای منطقه و گسترش صنعت ایرانگردی و جهانگردی، با همکاری راه‌آهن ترکیه اقدام به راه‌اندازی قطارهای بین‌المللی تهران – آنکار و تبریز – وان کرده است.
سفر با قطار

قطار تهران-آنکارا: این قطار پس از عبور از ایستگاه‏های زنجان، تبریز و سلماس (فقط در زنجان، تبریز و سلماس سوار و پیاده شدن مسافر انجام می‏گیرد) به مرز ریلی رازی می‏رسد. در ایستگاه سلماس با سوار شدن مسوولان نهاد و گذرنامه به قطار، کنترل نهایی و ممهور شدن گذرنامه‏ها در حد فاصل سلماس تا رازی در داخل قطار انجام می‏شود. در ایستگاه رازی کنترل گمرک انجام و پس از خروج از ایستگاه مرزی رازی، قطار در ایستگاه مرزی کاپیکوی در ترکیه برای بررسی گذرنامه ‏ها و گمرگ توسط ماموران این کشور متوقف می‏ شود. ایستگاه‏های بعدی، وان و اسکله وان هستند. در اسکله وان مسافران سوار کشتی (فری‌بوت) شده و پس از پنج ساعت مسافرت با کشتی روی دریاچه وان به اسکله تاتوان رسیده و سفر خود را با قطار درجه یک کوپه‏ای (تخت‏دار) ترکیه ادامه می‏دهند.

قطار پس از عبور از ایستگاه‏های آلازیق، مالاتیا، سیواس و کایسری به ایستگاه راه‌آهن آنکارا در شهر آنکارا می‏رسد. فاصله ریلی ایستگاه تهران تا ایستگاه آنکارا ۲۳۹۹ کیلومتر است. مدت زمان سیر این قطار از تهران تا آنکارا حدود ۶۰ ساعت است.محل استقرار مسافران در قطار ایران و ترکیه توسط برچسب‏هایی در ایستگاه مبدأ حرکت مسافران مشخص می‏شود. مسافران باید به شماره‏های درج شده دقیقا توجه کنند، زیرا عدم استقرار در جای تعیین شده مشکلاتی را برای مسافر و دیگران در پی خواهد داشت.

منبع : سایت اتحادیه طلای تهران

  • مدیریت سایت
  • ۱۳۹۴/۰۹/۰۷
  • 1165
  • 0

مطالب مرتبط

تعداد دیدگاه ها (0)