میزان طلای قاچاق در کشور چقدر است ؟

طلای قاچاق

میزان طلای قاچاق در کشور چقدر است ؟

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران طی مصاحبه ای با رادیو گفتگو اعلام کرد : منتشر شدن یک سری اخبار , ذهن هر فرد ایرانی را با ارقام و اعداد مشغول کرده و همچنین دستگاههای امنیتی و اطلاعاتی کشور را هم درگیر خود می نماید .

محمد کشتی آرای با بیان اینکه وجود طلای قاچاق در کشور غیر قابل انکار است ، در این باره گفت : این میزان بر اساس تحقیق میدانی پانزده تا بیست درصد است.

وی افزود : اغلب واحدهای تولیدی در کشور کاملا شناسایی شده اند و دارای کد رهگیری میباشند.البته برخی مصنوعات بصورت غیر قانونی وارد کشور می شوند و برخی دیگر نیز دارای مدرک شناسایی نیست و آمار هشتاد درصد که بعضی مواقع اعلام میشود بسیار بالا و با بررسی عقلایی ،هیچگونه تناسب و هماهنگی ندارد .

وی ادامه داد : در حالی که مصرفِ طلا وجود ندارد ، پس طبیعتا وارداتی نیز وجود ندارد .البته ناگفته نماند که طلا و مصنوعات داخلی چیزی از نمونه های خارجی کم ندارند.

محمد کشتی آرای با اشاره به این موضوع که هم اکنون مدتی است صادرات طلا بصورت مصنوعات النگو انجام میپذیرد ادامه داد : همچنین تعدادی کارخانه زنجیر سازی در کشور هستند که با اروپا قرارداد دارند و اقدام به صادرات انواع زنجیرها می کنند و البته از جهات دیگر نیز گام های مثبتی در حال برداشته شدن است.

چگونه میتوان فهمید طلایی که خریداری مینماییم ساخت ایران است و یا اینکه طلای خارجی بوده و در خارج از کشور تولید گردیده است؟

  • مدیریت سایت
  • ۱۳۹۵/۰۱/۱۶
  • 4182
  • 0

مطالب مرتبط

تعداد دیدگاه ها (0)