کشتی‌آرای: طلاو سکه در بازار تقاضا ندارد

با تقویت ارزش دلار آمریکا و عدم ریزش ارزش اونس جهانی، بازار طلا و سکه در کشور تحولات جدیدی به خود گرفت، بازاری که طی دو ماه محرم و صفر رنگ و بوی خرید و فورش از آن رفته بود و این عدم تقاضا همچنان ادامه داشت، رنگ خود را طلایی‌تر دید زیرا قیمت طلا و انواع سکه افزایش یافت و پیش بینی می‌شود قیمت سکه تمام بیشتر از این‌ها رشد کند.

البته رشد قیمتی که طلا در بازار داخلی به ثبت رسانده است دقیقا در حالی است که حجم تقاضا در بازار هیچ تغییری نداشته و بازار همچنان روال گذشته خود را ادامه می‌دهد.

در این رابطه رئیس اتحادیه طلا و جواهر معتقد است، افزایش ارزش اونس جهانی و دلار در بازار آزاد، ارزش طلای خام 18 عیار را در حالی افزایش داده است که حجم تقاضا در بازار تغییری نداشته است.

محمد کشتی‌آرای، با نگاه بر بازارهای جهانی در رابطه با بازار داخلی طلا و سکه، اظهار کرد: بنابر روال هرساله، در پایان سال میلادی قیمت جهانی شاهد نوسانات مختلفی است که در سالجاری ارزش طلا در 8 هفته متوالی روند کاهشی به خود گرفته بود و تنها در هفته گذشته با تغییر مسیر رویه صعودی به خود گرفت.

او ادامه داد: با توقف روند کاهشی ارزش اونس جهانی در هفته‌ گذشته ارزش این فلز گران‌بهاء، 11 دلار افزایش یافت و این موضوع به دلیل تصفیه حساب‌های مالی و افزایش حجم تقاضا در پایان سال میلادی است.

وی خاطرنشان کرد: در پی رشد ارزش اونس جهانی و تقویت دلار در بازارهای داخلی، ارزش طلا و انواع سکه در بازار ایران رشد به ثبت رسانده است که در مجموع نرخ سکه تمام بهار آزادی را 20 هزار تومان افزایش داده است.

او بیان کرد: افزایش نرخ طلا و سکه در حالی رخ داده است که حجم تقاضا در بازار افزایش نیافته و بازار همچون روال سابق به فعالیت خود می‌پردازد.

منبع : سایت اتحادیه طلای تهران

  • مدیریت سایت
  • ۱۳۹۴/۱۰/۰۷
  • 965
  • 0

مطالب مرتبط

تعداد دیدگاه ها (0)